איך לנגן בפסנתר ? - מנגנים במספרים

לימוד נגינה בפסנתר - דרך קלה ונעימה להכנס לעולם הקסום של המוסיקה

כל מקש במקלדת המחשב מייצג תו מוסיקלי. למתחילים בנגינה קל יותר לזכור ולשייך אסוציאטיבית רצף של מספרים לעומת רצף תווים. באופן דומה הקלדה על מספרים לפי הסולם המוסיקלי שוברת את החסם הפסיכולוגי של ילדים ואנשים רבים שנמנעו עד כה מלהכנס לעולם המוסיקה. בכך שיטה למידה יחודית זו פותחת את הדלת לכולי עלמא - כל מה שנשאר הוא להקליד על מספרים ולהפיק את הצלילים שיוצרים את המנגינות המוכרות לכולנו..
השיעורים מסודרים לפי רמת קושי, הן במספר התווים, צירופם או קצב הנגינה. בחלק העליון של כל שיעור מצורף רצף של מספרים. יש להקליק על "נגן" להאזין למנגינה ולאחר מכן לנגן את המנגינה לפי סדר המספרים בשורות משמאל לימין. כדי לא לסכן את ההנאה מהלימוד, מומלץ לעשות הפסקה בין שיעור לשיעור. ההפסקה תסייע גם להתמיע את מה שלמדנו טוב יותר, אחר כך חזרו והתאמנו שוב על הקלדת המספרים לפי הקצב הנכון של כל שיר נלמד. בעולם המוסיקה - תלמידים בראשית דרכם לומדים שיר עד שניים בכל שבוע ומשננים אותם היטב - המלצה זו תקפה גם כאן בלימוד עצמי, או באמצעות מרפה בעיסוק או תרפיסט העושה שימוש במוסיקה ובטכניקה זו להשגת מטרות לטובת מטופליו.

מתחילים - כל מקש במקלדת המחשב שלך מייצג תו מוסיקלי
- 0 9 8 7 6 5 4 3 2 1
פה1 מי1 רה1 דו1 סי לה סול פה מי רה דו


למתקדמים - צלילים המוגבהים בחצי טון # דיאז
    o i   y t r   w q
    רה1# דו1#   לה# סול# פה#   רה# דו#


בשיעורים מתקדמים נעבור פסנתר - נלמד לנגן בפסנתר גדול יותר עם שתיי ידיים, קלידי פסנתר זה במחשב הם שונים כמעט כל הקלידים במחשב בחגיגה - מכיל שתיים וחצי אוקטבות 32 קלידים ולצורך לימוד ניתן לשלוט במהירות הנגינה. (שיעור פסנתר לדוגמא מתוך - שיעורי פסנתר למתקדמים - GreenSleeves ). אם הגעתם לשלב הזה ויישמתם אותו כהלכה, אתם הוכחתם אהבה לפסנתר - השלב הבא הוא קריאת תווים לפסנתר נגינה ולימוד פסנתר באמצעות מורה לפסנתר. למי שאין את המשאבים לשלם עבור חוג פסנתר אצל מורה פרטי יכול לנסות ללמוד פסנתר על דרך החיקוי - לימוד פסנתר בוידאו.

        לימוד מהנה בכיף :)

           בידידות טל שרון

לימוד פסנתר - מנגנים במספרים